Erasmus+ projektas „DIGNITY“ subūrė partnerius Portugalijoje

2026 m. gegužės 7–8 dienomis Šiaulių technologijų mokymo centro atstovai dalyvavo tarptautinio DIGNITY project projekto partnerių susitikime Bejoje, Portugalijoje. Susitikimą organizavo projekto koordinatorius – Instituto Politécnico de Beja.

Projektas „DIGNITY – Enhancing Domiciliary Palliative Care through European Vocational Education and Training Excellence“ skirtas stiprinti profesinio mokymo kokybę paliatyvios pagalbos namuose srityje, plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą bei kurti inovatyvius mokymo sprendimus, orientuotus į kokybiškesnių paliatyvios pagalbos paslaugų teikimą pacientams jų namų aplinkoje.

Dviejų dienų susitikimo metu projekto partneriai iš Portugalijos, Lietuvos, Airijos, Belgijos ir Kipro aptarė projekto valdymo, kokybės užtikrinimo, komunikacijos ir sklaidos strategijas, veiklų planavimą bei vykdomas tyrimų veiklas. Susitikimo metu daug dėmesio skirta esamų paliatyvios pagalbos kompetencijų, mokymo programų ir specialistų rengimo poreikių analizei skirtingose Europos šalyse.

Susitikimo metu partneriai taip pat susipažino su paliatyvios ir tęstinės priežiūros paslaugų organizavimu Portugalijoje. Vizitų metu buvo pristatyti taikomi darbo metodai, specialistų bendradarbiavimo modeliai bei gerosios praktikos pavyzdžiai.

Šiaulių technologijų mokymo centrą atstovavo Projektų skyriaus vadovė Lina Vaitekūnienė, bei sveikatos priežiūros srities profesijos mokytoja Aušra Jomantienė. Projekto dalyviai prisidės prie mokymo turinio kūrimo, tyrimų veiklų bei tarptautinių rezultatų rengimo. Dalyvavimas projekte suteikia galimybę stiprinti tarptautinę partnerystę, tobulinti profesinio mokymo kokybę bei prisidėti prie orios paliatyvios pagalbos vystymo Europoje.