Vasario mėnesį Šiaulių technologijų mokymo centro skyriuose vyko „Erasmus+“ informaciniai renginiai, kuriuose dalyviai turėjo galimybę sužinoti daugiau apie tarptautines stažuotes, programos teikiamas galimybes, išgirsti realias patirtis iš jau dalyvavusių mokinių bei mokytojų.
Vienas svarbiausių renginių akcentų – mokinių, jau dalyvavusių „Erasmus+“ stažuotėse, patirtys. Jie pasakojo apie savo išvykas į įvairias Europos šalis, tokias kaip Danija, Ispanija, Malta, Italija ir kt., darbo aplinką, kultūrinius skirtumus ir išmoktas pamokas. Ne vienas jų pabrėžė, kad dalyvavimas „Erasmus+“ programoje ne tik padėjo patobulinti profesinius gebėjimus, bet ir suteikė daugiau pasitikėjimo savimi bei atvėrė kitokį požiūrį į gyvenimo teikiamas galimybes. „Erasmus+“ tai daugiau nei mainų programa.
Renginių metu projektų skyriaus komanda organizavo interaktyvias veiklas, dalyvių buvo prašoma įvardyti, su kuo jiems asocijuojasi žodis „Erasmus+“. Populiariausi atsakymai: „tarptautinis projektas, praktika kitoje šalyje, naujos galimybės, ES finansuojama programa ir profesinė patirtis užsienyje“, tačiau ir gana didelė dalis mokinių nežinojo kas tai.
Pagal apibrėžimą „Erasmus+“ – tai Europos Sąjungos programa, skirta švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto sritims remti. Ji suteikia mokiniams galimybę įgyti tarptautinės patirties, tobulinti profesinius įgūdžius ir pažinti skirtingas kultūras.
Renginių metu buvo siekiama ne tik pristatyti programą, bet ir atsakyti į dažniausiai kylančius klausimus, paneigti klaidingus įsitikinimus bei paskatinti kuo daugiau mokinių pasinaudoti šia galimybe. Renginių dalyviams uždavus klausimą „kas finansuojama stažuotės metu?“, paaiškėjo, kad apie 80 procentų mokinių žino, jog „Erasmus+“ programos lėšomis apmokamos kelionės, apgyvendinimo, maitinimo, draudimo išlaidos, skiriama europinė stipendija.
Tuo tarpu tik apie 70 procentų apklaustų mokinių teisingai galvoja, kad visi Šiaulių TMC mokiniai gali dalyvauti šioje programoje. Vis dar didelė dalis mokinių turi neaiškumų ir nežino, kad „Erasmus+“ nėra skirta tik tam tikrų specialybių mokiniams ar kad tobula anglų kalba nėra būtina. Todėl svarbu paminėti, kad „Erasmus+“ programa yra atvira visiems Šiaulių TMC mokiniams, nepriklausomai nuo amžiaus, specialybių ar anglų kalbos žinių lygio. Esminis dalykas – motyvacija mokytis ir noras įgyti tarptautinės patirties.
Po renginių daugelis mokinių pripažino, kad sužinoję daugiau informacijos apie galimybes pradėjo svarstyti apie dalyvavimą šiose veiklose ateityje, o jau buvę stažuotėse išreiškė norą sugrįžti ir įgyti dar daugiau tarptautinės patirties. Projektų skyriaus komanda džiaugiasi aktyviu mokinių įsitraukimu bei tikisi, kad kuo daugiau jų pasinaudos šia unikalia galimybe.
Jei dar svarstai – nepraleisk progos! „Erasmus+“ – tai ne tik galimybė keliauti, bet ir puikus būdas įgyti neįkainojamos profesinės bei gyvenimiškos patirties.