bg

Vairuotojų mokymo skyriaus naujienos

Gyvūnai kelyje

2022 11 15


0001_caribou-with-large-antlers-crosses-dirt-road_1668505500-ac4ee3864cfe4e9067adef85eace2b05.jpg

Šiuo metų laiku, kai šviesus paros metas trumpesnis už tamsą, būtina sukoncentruoti didesnį dėmesį į automobilio vairavimą ir kliūtis priekyje.

Gyvūnai keliuose - didžiulė problema, nes juos ne visada laiku pastebime, jie pasirodo netikėtai, negalime nuspėti jų elgesio.
Jie atsiranda nenuspėjamose vietose, todėl vairuotojai turi būti atidesni, budresni važiuodami keliuose, kai yra važiuojama pro pamiškes ar pievas.

Norint išvengti susidūrimo su gyvūnu, reikia neprarasti budrumo, važiuojant tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui, rinktis saugų greitį, t. y. mažesnį nei maksimaliai leidžiamas, žvilgsnis turėtų būti nukreiptas tik į kelią sekant eismo sąlygas.
Viršijant saugų greitį, pastebėti laukinį žvėrį gali būti sunku, o jam staigiai pasirodžius ant kelio, laiku sustabdyti automobilio gali būti neįmanoma.

Atkreipiame dėmesį į ženklą Nr. 131 "Laukiniai žvėrys". Jie pastatyti ne šiaip sau. Būtina suprasti, kad šiame ruože yra didesnė tikimybė susidurti su laukiniu gyvūnu ir tuose ruožuose turime būti atidesni.

Pastebėjus laukinį gyvūną - reikia imtis papildomų atsargumo priemonių, t. y. sumažinti greitį, būti pasiruošus bet kokiam manevrui.

Nepamirškite, kad esant poreikiui staigiai stabdyti, reikia stipriai spausti stabdžių pedalą, tačiau būtina neprarasti ratų sukibimo su kelio danga. Na, o jeigu stabdyti per vėlu, bandykite ant kelio stovintį gyvūną apvažiuoti iš jo galo, kitaip tariant iš kitos pusės nei nukreipta galva.
Išvažiavimas į priepriešinį eismą įmanomas tik įvertinus galimybę išvengti susidūrimo su atvažiuojančiu automobiliu. Čia pasireiškia vairuotojo profesionalumas ir teisingo sprendimo priėmimo greitis.

Na, o jei susidurimo išvengti nepavyks, stenkitės automobilį išlaikyti ant kelio, nenuvažiuoti nuo kelio. Sustojus įjungti avarinę šviesos signalizaciją, apsirengti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais ir tik įsitikinus, kad yra saugu, išlipti iš automobilio. Pasirūpinkite kitais eismo dalyviais, pastatykite avarinio sustojimo ženklą (gyvenvietėje ne arčiau kaip 25 metrai, o ne gyvenvietėse - ne arčiau kaip 50 metrų).

Sėkmės kelyje!