Mokymas

Pirminis profesinis mokymas skirtas ne jaunesniems kaip 14 metų amžiaus asmenims, siekiantiems įgyti pirmąją kvalifikaciją. Mokiniams sudarytos galimybės kartu su profesine kvalifikacija įgyti pagrindinį arba vidurinį išsilavinimą. Profesinio mokymo įstaigų absolventai, įgiję brandos atestatą, gali stoti į aukštąsias mokyklas. Stojantiems į tos pačios švietimo srities aukštojo mokslo studijų programas suteikiami papildomi balai.

Formalusis pirminis profesinis mokymas teikiamas asmenims, turintiems pradinį, pagrindinį, vidurinį išsilavinimą, specialiųjų poreikių asmenims, taip pat, asmenims, neturintiems vidurinio ar pagrindinio išsilavinimo, tačiau kartu su kvalifikacija siekiantiems įgyti ir pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą.

Tęstinis profesinis mokymas, skirtas asmens turimai kvalifikacijai tobulinti ar kitai kvalifikacijai įgyti, yra ir formalusis, ir neformalusis. Tęstinio formaliojo profesinio mokymo programos skirtos įvairaus išsilavinimo asmenims. Besimokantiesiems gali būti keliami praktinės veiklos patirties arba būtinos kvalifikacijos reikalavimai.

Neformalusis profesinis mokymas teikiamas pagal asmens ar darbdavio poreikį (užsakymą).

Specialybės – Šiaulių TMC (stmc.lt)

Priėmimas per LAMA BPO

Priėmimo reikalavimai

Mokytis galima pradėti jau nuo 14 metų. Asmenys iki 16 metų priimami mokytis į formaliojo profesinio mokymo programas, įgyvendinamas kartu su pagrindinio ugdymo programos dalimi.
Profesinis mokymas gali būti pirminis arba tęstinis. Mokantis pagal pirminio mokymo programą įgyjama pirmoji kvalifikacija, greta kvalifikacijos galima įgyti pagrindinį arba vidurinį išsilavinimą.
Nusprendusieji siekti antrosios arba tobulinti jau turimą kvalifikaciją, ją gali įgyti tęstinio mokymo būdu.
Nežinai, kaip ir ką rinktis? Žiūrėk video ir sužinok apie pasirinkimo galimybes:

https://youtu.be/LOF0p57CXog

Kada pretenduoti

Priėmimas į profesinio mokymo programas vykdomas vadovaujantis ŠMSM nustatytais bendrojo priėmimo terminais.
Žr.: 2023 metų bendrojo priėmimo į formaliojo profesinio mokymo programas terminai
Pagrindinis priėmimas (žiemos etapas): 2023-02-01 – 2023-02-17
Pagrindinis priėmimas (vasaros etapas) : 2023-06-01 – 2023-08-17
Papildomas priėmimas: 2023-08-21 – 2023-08-31
Laisvų vietų užpildymas prasidėjus mokymo procesui: 2023-09-04 – 2023-11-20
Visos priėmimo datos: https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/bendrojo-priemimo-terminai/

Ką turiu atlikti iki prašymų teikimo pabaigos? Veiksmai bendrojo priėmimo metu

  • Registruokis LAMA BPO bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje;
  • Prisijunk prie BPIS su gautu vartotojo numeriu (nepamirškite savo slaptažodžio) ir pateik informacinėje sistemoje prašomą informaciją (jei ji neįkelta automatiškai) – apie savo išsilavinimą, įgytas kvalifikacijas ir kt.;
  • Pasirink pageidaujamas profesinio mokymo programas;
  • Išlaikyk, testą jei taikomas pasirinktai programai;
  • Pridėk trūkstamus dokumentus prašymo teikimo formoje iki nustatyto termino pabaigos;
  • Gavęs kvietimą mokytis, sudaryk mokymo sutartį su profesinio mokymo įstaiga; jei reikia bendrabučio pažymėk Prašyme ir kreipkis į profesinio mokymo įstaigą.

Konkursino balo sandara

Stojančiojo konkursinį balą sudaro mokymosi pasiekimus, kurie nustatyti atitinkamoje programoje, įteisinančiame dokumente įrašytų visų dalykų įvertinimų, o stojant į programas, kuriose nustatytas reikalavimas turėti vidurinį išsilavinimą ir perskaičiuotų brandos egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis. Apskaičiuojant konkursinį balą mokyklinio brandos egzamino įvertinimui taikomas koeficientas 1,2, valstybinio brandos egzamino įvertinimui – koeficientas 2.

Žr.: Švietimo, mokslo ir sporto ministro  2022 m. birželio 1 d. suvestinės redakcijos, įsakymo Nr. V-373, V skyrių.

Konkursinės eilės

Stojančiųjų į profesinio mokymo valstybės finansuojamas vietas eilė sistemoje sudaroma mažėjimo pagal stojančiųjų konkursinį balą ir pirmumo kriterijus, nustatytus vadovaujantis Kriterijų sąrašo reikalavimais, tvarka.

Tais atvejais, kai stojančiųjų konkursinis balas yra vienodas šimtųjų tikslumu, aukštesnius Stojančiųjų eilės rezultatus turinčiu laikomas tas stojantysis, kuris turi daugiau aukštesnių atskirų dalykų įvertinimų. Mokytis iš stojančiųjų eilės kviečiamas plane nustatytas asmenų skaičius.

Žr.: Švietimo, mokslo ir sporto ministro 2022 m. birželio 1 d. suvestinės redakcijos, įsakymo Nr. V-373, V skyrių.

El. mokymo sutarčių sudarymas

Instrukcija mokymo sutarčiai su profesinio mokymo įstaiga sudaryti elektronine forma.

 

Daugiau informacijos: Profesinis mokymas – LAMA BPO

UŽIMTUMO TARNYBOS KLIENTAMS

Užimtumo tarnyba suteikia galimybes bedarbiams bei užimtiems (dirbantiems) žmonėms mokytis ir įgyti norimą profesiją pagal formaliojo ar neformaliojo profesinio mokymo programas.

PROFESINIS MOKYMAS BEDARBIAMS

Padedame įgyti reikiamą kvalifikaciją, naujų kompetencijų arba persikvalifikuoti. Prioritetas teikiamas regioniniu ar nacionaliniu lygiu paklausioms profesijoms.

PROFESINIS MOKYMAS UŽIMTIEMS ASMENIMS

Užimti (dirbantys) asmenys gali kreiptis į artimiausią Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyrių, siekdami pakeisti savo profesiją bei darbą. Šiems asmenims finansuojamas persikvalifikavimas į Užimtumo tarnybos nustatytas prioritetines profesijas, siekiant užtikrinti tvarų užimtumą, sudaryti karjeros mobilumo galimybes bei keisti profesinę kryptį. Turintiems būsimą darbdavį – finansuojama tai tikslinei darbo vietai reikalinga kvalifikacija ar kompetencija.

Daugiau informacijos: Profesinis mokymas | Užimtumo tarnyba (uzt.lt)

Jei norite daugiau sužinoti apie profesinio mokymo galimybes, susisiekite su savo mieste veikiančios Užimtumo tarnybos konsultantu.

Daugiau informacijos apie profesinio mokymo programas: tel. 867395330, el. paštu – organizatorius@stmc.lt

PROFESINĖ REABILITACIJA

PROFESINĖS REABILITACIJOS DALYVIAI

Mokytis gali asmenys, kurie negali dirbti ankstesnio darbo pagal įgytą profesinę kvalifikaciją arba kito darbo, atitinkančio jų profesinę kvalifikaciją, kurie nori įgyti naują profesinę kvalifikaciją, arba atlikti mažesnės profesinės kvalifikacijos reikalaujančius darbus dėl ligos, sveikatos būklės ar organizmo funkcijų sutrikimų.

  • Neįgalieji, turintys fizinę negalią (judėjimo ir sergantys vidaus ligomis);
  • Neįgalieji, turintys jutiminius sutrikimus (klausos ir nežymius regėjimo sutrikimus);
  • Neįgalieji, turintys psichikos negalią;
  • Neįgalieji, turintys sutrikusio intelekto negalią.

KAIP PATEKTI Į PROFESINĘ REABILITACIJĄ

Norintys dalyvauti profesinės reabilitacijos programoje pirmiausia turi kreiptis (profesinės reabilitacijos paslaugų teikimo tvarka):

1. Nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenantys asmenys, turintys nustatytą darbingumo lygį  teisės aktų nustatyta tvarka kreipiasi į Užimtumo tarnybą dėl siuntimo į NDNT profesinės reabilitacijos paslaugų poreikiui nustatyti. Asmenims, kurie pirmą kartą kreipiasi į NDNT dėl darbingumo lygio nustatymo, profesinės reabilitacijos paslaugų poreikis nustatomas darbingumo lygio nustatymo metu (šiuo atveju Užimtumo tarnybos siuntimo nereikia).

2. Nustačiusi profesinės reabilitacijos paslaugų poreikį NDNT asmeniui išduoda Išvadą dėl profesinės reabilitacijos paslaugų poreikio.

3. Asmuo ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Išvados dėl profesinės reabilitacijos paslaugų poreikio gavimo dienos kreipiasi į Užimtumo tarnybą.

4. Užimtumo tarnyba sudaro su asmeniu sutartį dėl profesinės reabilitacijos paslaugų finansavimo sąlygų ir išduoda asmeniui siuntimą į profesinės reabilitacijos paslaugas teikiančią įstaigą. Siuntime nurodoma asmens atvykimo į šią įstaigą data.

5. Profesinės reabilitacijos paslaugas teikianti įstaiga sudaro asmens individualią profesinės reabilitacijos programą ir sudaro su asmeniu sutartį dėl dalyvavimo programoje sąlygų.

6. Pasibaigus profesinės reabilitacijos programai, asmuo kreipiasi į NDNT dėl darbingumo lygio nustatymo. NDNT, gavusi iš Užimtumo tarnybos pranešimą apie sėkmingą profesinės reabilitacijos programos baigimą, nustato asmeniui darbingumo lygį ir išduoda atitinkamus dokumentus.

Atvykus į profesinės reabilitacijos paslaugas teikiančią įstaigą sudaro asmens individualią profesinės reabilitacijos programą ir sudaro su asmeniu sutartį dėl dalyvavimo programoje. Asmuo kartu su specialistu pagalba priima sprendimą apie dalyvavimą konkrečioje profesinio mokymo programoje.

PROFESINĖS REABILITACIJOS FINANSAVIMAS

Profesinės reabilitacijos paslaugų teikimas asmeniui gali būti finansuojamas ne ilgiau kaip 12 mėnesių. Jei profesinės reabilitacijos paslaugas teikianti įstaiga yra ne asmens gyvenamojoje vietoje, kompensuojamos transporto ir apgyvendinimo išlaidos. Asmuo dalyvaujantis profesinės reabilitacijos programoje nemokamai maitinamas bei jam mokama profesinės reabilitacijos pašalpa 180 kalendorinių dienų.

PROFESINĖS REABILITACIJOS ETAPAI

Teikdami profesinės reabilitacijos paslaugas negalią turintiems asmenims, padedame JUMS grįžti į darbo rinką….

Šiuo metu informacija tinklalapyje atnaujinama, atsiprašome už laikinus nepatogumus
This is default text for notification bar