bg

Statybos skyriaus naujienos

KARJEROS DIENA

2023 05 19


0001_1-custom_1684473818-2be75aacc4bb974f640b89b5570697b1.jpg
Profesijos pasirinkimas – vienas svarbiausių sprendimų žmogaus gyvenime, kurio sėkmė susijusi su būsima psichologine, socialine ir ekonomine padėtimi. Tai yra tarsi pamatai, ant kurių bus statomas visas žmogaus gyvenimas: jei specialybė bus miela, tuomet ir darbas kels pasitenkinimo jausmą, žmogus tobulins savo žinias ir įgūdžius, jausis svarbus. Deja, labai dažnai jauni žmonės iš tiesų dar nežino, kuo norėtų būti ir su kokia sritimi sieti tolesnę savo veiklą. Todėl labai svarbu mokykloje sudaryti sąlygas karjeros kompetencijų ugdymui, kad mokinys sėkmingai pasirinktų tolesnę mokymosi kryptį, profesiją arba darbinę veiklą.
Siekiant pristatyti profesijų įvairovę bei karjeros galimybes, gegužės 18 dieną Gruzdžių vaikų socializacijos centro mokiniams organizuota Karjeros ir verslumo diena „Matuojuosi profesiją“. Šiaulių technologijų mokymo centre vyko pokalbis apie karjeros planavimą, Lietuvoje veikiančią profesinio mokymo sistemą, profesinio mokymo programų pasirinkimo galimybes. Mokiniai susipažino su Šiaulių technologijų mokymo centro struktūra, skyriais ir juose įgyvendinamomis mokymo programomis. Apžiūrėję Mechanikos ir Statybos skyriaus mokomąsias dirbtuves, juose esančią technologinę įrangą, mokiniai vyko į UAB „VENTA LT“, kurioje susipažino su įmonės istorija, gaminama produkcija, medienos gaminių gamybos technologija.
Pažintį su profesijomis mokiniai baigė ūkininko Virginijaus Plakio augalininkystės ūkyje – susipažino su vykdomomis veiklomis, naudojama technika.
Karjeros dieną organizavo profesijos mokytojai V.Raupytė ir L.Briedis.