Visas pasaulis susiduria su aplinkosaugos problemomis, kurios apima klimato kaitą, gamtos išteklių išsekimą, oro ir vandens taršą, atliekų tvarkymo sunkumus ir daugelį kitų aspektų. Tvarumo ir aplinkos apsaugos srityje kompetencijų tobulinimas yra ilgalaikis procesas, todėl kiekvienas indėlis yra svarbus siekiant sukurti tvarią aplinką kasdieniniame gyvenime. Svarbu ne tik daug žinoti, bet dar svarbiau yra veikti, todėl būtina plėsti ir gilinti moksleivių žinias apie gamtą švietimo įstaigose, suteikti praktinės veiklos įgūdžių gyvenamajai aplinkai pažinti, ugdyti aplinkosauginį mąstymą, formuoti palankų aplinkai elgesį kasdieniame gyvenime.
Projekto tikslas – Šiaulių miesto ir Šiaulių TMC skyrių bendruomenių telkimas ekologinei veiklai, švarios ir draugiškos kaimynystės aplinkos kūrimui per profesijų Eko – Logišką pažinimą.
Uždaviniai:
- Suprojektuoti ir įgyvendinti bendruomenės poreikius atitinkantį Šimšės bendro naudojimo želdyno rekonstrukcijos projektą, išsaugant Šiaulių miesto žaliųjų plotų savitumą ir prisidėti prie pagrindinės miesto želdynų atliekamos funkcijos – urboekologinės ir architektūrinės socialinės.
- Autorinių gaminių iš žemą perdirbamumo lygį turinčių medžiagų kūrimas, Eko – Logiško požiūrio ugdymas profesijos mokyme, skatinant jaunimą ir Šiaulių miesto bendruomenę Eko – Logiškai veikti ir kurti.
Projekte numatytos 2 pagrindinės veiklos:
- Suprojektuoti ir sukurti želdynai šalia pagrindinės Vilniaus gatvės (Vilniaus g. 27), kurie ne tik reguliuos oro sudėties balansą, atliks mikroklimato gerinimą, spręs oro užterštumo problemas, bet ir puoš Šiaulių miesto teritoriją. Šiaulių miesto bendruomenė, mokiniai ir atvykstantys svečiai galės išmokti panaudoti gamtines ir antrines maisto atliekas augalų gyvybingumui ir estetikai užtikrinti (nupjautos žolės ir smulkintų šakų mulčiavimas, tręšimas žolinių augalų ištraukomis).
- Autorinių gaminių iš žemą perdirbamumo lygį turinčių medžiagų kūrimas. Skirtingų profesijų mokiniai, kartu su Šiaulių miesto gyventojais, kurs autorinius, tvaraus dizaino, praktiškus gaminius iš žemą perdirbamumo lygį turinčių medžiagų. Taip skatinamas jaunimas ir visuomenė naudoti kaip įmanoma mažiau atliekų, skatinamas rūšiavimas ir perdirbimas, kūrybiškumas ir tų pačių daiktų „prikėlimas“ naujam gyvenimui. Taip pat vadovaujantis įtraukties principais į visas veiklas bus įtrauktas jaunimas, turintis specialiųjų ugdymosi poreikių.
Projektui lėšų skyrė Šiaulių miesto savivaldybė.
Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Savivaldybė negali būti laikoma atsakinga už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.