bg

Šiaulių technologijų mokymo centro naujienos

Profesinis mokymas atsinaujina – Šiauliuose jėgas vienija trys mokymo centrai

2022 08 23


0001_ezgif-com-gif-maker-4-1_1661754536-55e734933ef4b661824faade48cf809b.jpg Profesijų besimokantiems mokiniams ir gimnazistams (taip pat ir suaugusiesiems) rugsėjo 1 d.  duris atveria  nauja profesinio mokymo įstaiga – Šiaulių technologijų mokymo centras (ŠTMC). Čia visi norintys įgis savo svajonių profesiją, persikvalifikuos ar atnaujins profesinius įgūdžius, pagal poreikį įgis vidurinį išsilavinimą.

Šis mokymo centras – tai triguba jėga ir patirtis, ateinanti iš trijų susijungusių profesinių mokymo įstaigų – Šiaulių profesinio rengimo centro, Šiaulių darbo rinkos mokymo centro ir Kuršėnų politechnikos  mokyklos. Šios įstaigos nuo šiol dirbs kaip viena profesinio mokymo įstaiga. Šiaulių technologijų mokymo centras tiek esamas, tiek naujas savo veiklas toliau vykdys Šiauliuose, Kuršėnuose ir  Mažeikiuose.

Vienas iš svarbiausių profesinio mokymo įstaigų jungimo tikslų yra profesinio mokymo stiprinimas. Pasak Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto viceministrės Agnės Kudarauskienės, numatomos kelios profesinio mokymo stiprinimo kryptys.

„Išteklių sutelkimas ir mokyklų stiprinimas, profesinio mokymo prieinamumo regionuose išsaugojimas mažėjant mokinių skaičiui, darbo rinkos poreikių tenkinimas (pavyzdžiui, plėtojant pameistrystę, stiprinant darbo rinkoje paklausias mokymo programas, užtikrinant profesinio mokymo lankstumą). Labai svarbu plėsti ir profesinių mokyklų dalininkų spektrą, kad verslas ir savivaldybės kuo stipriau galėtų dalyvauti profesinio mokymo stiprinimo veiklose“, – sako viceministrė.

Šiaulių technologijų mokymo centras pasiruošęs priimti visus, norinčius įgyti paklausią profesiją ar pasiryžusius persikvalifikuoti.

„Jungiame jėgas, kad asmenims, norintiems įgyti darbo rinkoje paklausias profesijas, būtų sudarytos  geriausios teorinio ir praktinio mokymosi sąlygos. Šiaulių technologijų mokymo centras sieks įgyvendinti iškeltus tikslus, suburiant bendruomenę sėkmingam darbui“, – savo planais dalijasi ŠTMC vadovai.

Svarbu, kad Šiaulių technologijų mokymo centro dalininkais tampa ir „Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai“. Verslas ir mokymas, siekdamas bendrų išsikeltų tikslų, sėkmingai plėtodamas pameistrystę, kartu reaguojant į darbo rinkos pokyčius, užtikrins trūkstamų profesijų pasiūlą.

„Inžinerinis mokymas tampa vis paklausesnis darbo rinkoje, nes šiuo metu jaučiamas didelis šios krypties darbuotojų trūkumas. Žmonių, turinčių inžinerinį išsilavinimą potencialas ir galimybės kiekvienais metais tik auga. Šiuo aspektu Šiaulių technologijų mokymo centras atlieka svarbų vaidmenį darbuotojų rengimo procese, nes organizuoja ne tik jaunų specialistų kompetencijų ugdymą, bet atlieka jau esamų specialistų perkvalifikavimą. Suprasdami šio centro svarbą, priėmėme sprendimą tapti šio centro dalininkais, tokiu būdu prisidėti prie centro sėkmingos plėtros ir augimo“, – sako Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis.

Anot ŠPPAR prezidento, inžinerinės srities specialistų poreikis yra labai didelis. Šiai dienai, net sudėjus visus Šiaulių regiono ugdymo įstaigų pajėgumus, rinkai reikalingo specialistų kiekio parengti nepavyktų. Kai kurie verslai ėmėsi steigti savo mokymų bazes ir kurti mokymo klases. Jas įrengti yra sudėtinga, o išlaikyti labai brangu, todėl specialistų ruošimas ugdymo įstaigose yra didelis privalumas regionui.