bg

Šiaulių technologijų mokymo centro naujienos

Profesinė ir kultūrinė patirtis „Erasmus+“ stažuotėje Graikijoje

2022 11 23


0001_0_1669206672-32df2ba7fdcf1812884e0b871295a463.jpg

Po mėnesį trukusios praktinės stažuotės Graikijoje, į mokyklą su patirties bagažu sugrįžo Šiaulių technologijų mokymo centro Kuršėnų skyriaus mokinės: konditerio specialybės - Samanta Gorskytė ir Meda Stulpinaitė, padavėjo ir barmeno specialybės - Era Viktorija Pinskaitė ir Greta Černauskaitė.

Merginos stažavosi viename gražiausių turistinių miestų Kretoje, ant jūros kranto įsikūrusiame Retimne. Meda su Samanta kartu dirbo „Cronos“ konditerijos įmonėje, gamino, dekoravo įvairių rūšių graikiškus saldumynus – saldainius, tortus, pyragaičius, sausainius, kitus konditerinius gaminius.

Eros Viktorijos ir Gretos praktika vyko Retimno restoranuose aptarnaujant svečius, atvykusius atostogauti iš įvairių šalių. Nors praktikos pradžia ir nebuvo lengva, bet kartu dirbančių graikų nuoširdumas ir pagalba padėjo merginoms įveikti kultūrines kliūtis ir iššūkius, kalbinį barjerą, puikiai atlikti užduotis, susikurti šiltą bendravimą su įmonių personalu ir lankytojais. Baigiantis praktikai įmonių vadovai puikiai įvertino visų keturių praktikančių darbą ir net pasiūlė atvykti dirbti kitąmet, naujame turizmo sezone.

Partnerinė projekto organizacija „ECTE“ organizavo ir kultūrinę programą stažuotojoms - ekskursijas į lankomas turistų vietas Kretoje. Aplankyta Chanija, Matala miestelis, jo paplūdimys su „skylėtomis“ smiltainio uolomis, Kretos sostinė Heraklionas, jūrų muziejus.

„Erasmus+“ praktika suteikė galimybę ne tik patobulinti profesinius įgūdžius, bet ir pažinti kitą kultūrą, pagilinti anglų kalbos žinias. Prisiminimuose ilgam išliks puikūs Kretos gamtos vaizdai, atrastas savitas tradicinių graikiškų patiekalų skonis, linksmi vakarai bendraujant su kitų šalių „Erasmus+“ studentais, naujų draugų ilgesys.

Projekto dalyvėms įteikti Europass mobilumo dokumentai, priimančiosios organizacijos ir darbdavių įvertinimai - sertifikatai.

Džiaugiamės ir didžiuojamės šauniomis stažuotės dalyvėmis, įveikusioms visus iššūkius dalyvaujant „Erasmus+“ projekto stažuotėje Graikijoje.

Salvinija Paulauskienė

Šiaulių technologijų mokymo centro projektų vadovė

 

„Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.”