bg

Mechanikos skyriaus naujienos

Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymai

2022 11 22


0001_plakatas_1669145021-e9d2264f7df3e172dc02019d67548132.png

Lapkričio 18 dieną Mechanikos skyriaus MTR22/1 gr.mokiniai dalyvavo literatūriniuose – garsiniuose skaitymuose, skirtuose Šiaurės šalių literatūros savaitei 2022. Šių metų tema „Gamta Šiaurėje“.

Netradicinę pamoką pradėjo mokyklos bibliotekininkė V. Križynauskienė, kuri papasakojo apie šio renginio idėją, kasmetinį mūsų skyriaus mokinių dalyvavimą skaitymuose bei supažindino su šių metu tema ir pakomentavo renginio plakatą. Pasirodo, šių metų plakato iliustracija – Norvegijos dailininko Nikolajaus Astrupo „Revebjeller“ (Rusmenės). Tai yra vienas žinomiausių N. Astrupo darbų, jame vaizduojamas spalvingas Jölsterio kraštovaizdis. Taip pat pakvietė užsukti į biblioteką, kur vyksta Šiaurės šalių rašytojų knygų paroda (dalį jų demonstravo klasėje). Vėliau mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininke Violeta Vileikiene skaitė ištraukas iš švedų rašytojo Patrik Svensson knygos „Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios žuvies istorija “. Ši knyga knyga sensacija tapo ne tik gimtojoje Švedijoje, bet ir JAV. Kaip teigia kritikai, ši prestižine Augusto premija apdovanota kultūros žurnalisto knyga, kurioje jungiasi neįmintos mokslo pasaulio paslaptys ir jautri tėvo ir sūnaus istorija, neįtikėtinai meistriškai ir įtaigiai parašyta. Žinoma, ji sudomino ir mūsų jaunuolius. Mokiniai ne tik prisiminė skaitymą balsu, bet ir dalyvavo diskusijoje apie žvejybą, apie panašumus tarp žuvų ir žmonių elgsenos, mokėsi analizuoti tekstą. Pamoką užbaigėme viktorina apie Šiaurės šalis bei piešdami šių šalių vėliavėles.

Atlikdami refleksiją ir dalyvaudami diskusijoje apie skaitytą kūrinį mokiniai priėjo prie išvados, kad šie skaitymai labai patiko, nes buvo iškelta ir aptarta daug aktualių problemų. Toks yra ir projekto tikslas – siūlomos knygos turėtų paskatinti domėtis Šiaurės šalių grožine literatūra